HCN Fiber Connected

Viber- Γίνετε ρεπόρτερ της Kapa News

Ακολουθήστε το Kapa News στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις με καθημερινή ενημέρωση

Πρωταθλητής Ελλάδας ο Ιακωβίδης των Ολυμπιων Κατερίνης

Το χρυσό μετάλλιο στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκης πάλης παίδων στην πόλη των Σερρών ,για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά κατέκτησε ο αθλητής των Ολυμπίων Κατερίνης μετά από 3 νικηφόρους αγώνες στα 51 Ιακωβίδης Τάσος.

Στην ίδια διοργάνωση το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε στην βαριά κατηγορία των 110 κιλών  μετά από 3 νίκες και 1 ήττα ο Λυκόπουλος Κώστας.

Στα 92 το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Αχιλλέας Χρυσιδης μετά από 4 νίκες και 1 ήττα.

Στα 51 κιλά επίσης άλλο ένα  χάλκινο μετάλλιο για τους Ολύμπιους και την πόλη της Κατερίνης έφερε αυτήν την φορά ο Κοκτσιδης Γιάννης .

Οι αθλητές της ομάδας συνεχίζουν την προετοιμασία τους καθημερινα τα απογεύματα στο προπονητήριο  της ομάδας στο ΤΕΙ Κατερίνης έναντι του πρώην ΕΟΠΥΥ Κατερίνης Κανελλόπουλου 2 για τους επόμενους αγώνες που θα είναι σε ένα μήνα