HCN Fiber Connected

Viber- Γίνετε ρεπόρτερ της Kapa News

Ακολουθήστε το Kapa News στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις με καθημερινή ενημέρωση

ΑΟΚ Αιγινιακός – ΚΣ Αετοί Βέροιας 49-68

Ο Αιγινιακός ηττήθηκε με 48-69 από τους Αετούς Βέροιας, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Αιγινίου, σε αγώνα για την 26η αγωνιστική της Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Αμφίρροπο ήταν το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ και η ολοκλήρωσή του βρήκε τον Αιγινιακό να προηγείται με βραχεία κεφαλή (16-15).
Ίδια παρέμεινε η εικόνα του αγώνα και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με το πρώτο ημίχρονο να ολοκληρώνεται με τις δύο ομάδες ισόπαλες στους είκοσι εννέα πόντους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του Ντάνη Τυριακίδη με την άμυνά τους περιόρισαν στο ελάχιστο την παραγωγικότητα του γηπεδούχου, ο οποίος σημείωσε μόλις έξι πόντους και το σκορ να δαμορφώνεται σε 35-50 υπέρ των Αετών Βέροιας στην ολοκλήρωσή του.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν και διεύρυναν το προβάδισμά τους με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 48-69, αποτέλεσμα το οποίο τους έδωσε την πρόκριση στα ημιτελικά του πρωταθλήματος και τον Αιγινιακό να κατατάσσεται πέμπτος και να μένει εκτός play offs.