HCN Fiber Connected

Viber- Γίνετε ρεπόρτερ της Kapa News

Ακολουθήστε το Kapa News στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις με καθημερινή ενημέρωση

Χάλκινο στο Ρίο της Βραζιλίας από την Εθνική ομάδα παλης

Με ένα χάλκινο μετάλλιο και και τέσσερις προκρίσεις επέστρεψε από το Ρίο ντε Τζανέιρο της Βραζιλίας  Εθνική ομάδα πάλης στην άμμο με τον Κατερινιώτη προπονητη της Εθνικής ομαδας και των Ολυμπίων Κατερίνης Μπαταλα Βασίλη  αλλα και το μέλος του 5μελους της παγκόσμιας ομοσπονδιας  στην πάλης στην άμμο επίσης προπονητή των Ολυμπίων Κατερίνης Παπακωνσταντνου Κωνσταντίνο.

Συγκεκριμένα οι Έλληνες παλαιστές μας τίμησαν για μια ακομα φορά τα γαλανολευκα χρώματα της πατρίδας μας  φέρνοντας ένα χάλκινο μετάλλιο στον μικρό τελικό της βαριάς κατηγορίας  από τον Κρητικό πρωταθλητή Ελλάδας Καρυωτάκη Γιάννη ο οποίος νίκησε τον ομώνυμο  Βραζιλιάνο πρωταθλητή αντίπαλο του.

Το καρέ των επιτυχιών της Ελληνικής αποστολής συμπληρώθηκε με τις τρεις Τετάρτες θέσεις από τους Αζουρμανιδη Νίκο στα 70 κιλά ,τον Κουλουχιδη Γιώργο στα 80 κιλά και τον Κριαριδη Γρήγορη στα 90 κιλά οι οποίες και τους δώσανε το εισιτήριο για τους παγκόσμιους αγώνες παράκτιων αθλημάτων στο Σαν Ντιέγκο των ΗΠΑ που οργανώνονται από την διεθνή Ολυμπιακή επιτροπή,
  Πολύ καλή θέση κατέλαβε και ο Σαμαρτσιδης Χρήστος 5ος στα 90 ο οποίος δεν κέρδισε το εισιτήριο για τις ΗΠΑ,αλλά διατηρεί αρκετά