HCN Fiber Connected

Viber- Γίνετε ρεπόρτερ της Kapa News

Ακολουθήστε το Kapa News στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις με καθημερινή ενημέρωση

Α2 Χάντμπολ: Ήττα για τον Αρχέλαο στην εκπνοή

Μετά από ένα συναρπαστικό παιχνίδι που διεξήχθη στο Β’ ΔΑΚ Κατερίνης, ο Αρχέλαος ηττήθηκε με 27-28 από την ΧΑΝΘ για την 13η αγωνιστική του β’ ομίλου της Α2 Χάντμπολ.

Ο Αρχέλαος ξεκίνησε πολύ καλά τον αγώνα, προηγήθηκε με 9-6 και 11-9, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο του ημιχρόνου έπαθε «μπλακάουτ», κάτι που εκμεταλλεύτηκε η ΧΑΝΘ και με ένα επί μέρους σκορ 8-1, πήρε προβάδισμα πέντε γκολ (12-17) στο τέλος του πρώτου μέρους.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Κατερίνης «ροκάνισε» σταδιακά τη διαφορά και ισοφάρισε σε 27-27 στα 41’’ πριν το τέλος. Στην τελευταία επίθεση όμως, η ΧΑΝΘ πέτυχε γκολ επτά δευτερόλεπτα πριν το τέλος και πήρε μια μεγάλη νίκη μέσα στην Κατερίνη.
Διαιτητές: Γράψας, Κυριακού, Δίλεπτα: 8-8, Κόκκινες: Εγγλέζος (58:18 - 3 δίλεπτα), Πέναλτι: 4/4 - 6/7.
Πεντάλεπτα: 3-3, 6-4, 9-6, 11-9, 11-12, 12-17 (ημιχ.), 15-19, 18-21, 20-23, 22-25, 23-27, 27-28.
ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χοτοκουρίδου): Κοσμίδης, Ραφτόπουλος, Καρυπίδης, Ραντζέλοβιτς 5, Χαραλαμπίδης 2, Σκούφας, Αναστασίου 5, Παπαδόπουλος 6, Κατερίνη¨μακάμης 7, Σαϊδές 1, Ξώνης, Ξεφτέρης, Εγγλέζος, Θυμιόπουλος, Παπανάκος.
ΧΑΝΘ (Τούτσης): Μπόλας, Τσιρογιάννης 7, Σαρηγιαννίδης 8, Τσαγκαράκης 1, Ρίζος 3, Βασιάδης 4, Τσιαμήτρος, Κορωνάς, Πάντζιος 2, Μουρατίδης, Βακουφάρης, Κουπαρανίδης, Δ. Παπαδόπουλος, Πατραμάνης 3, Α. Παπαδόπουλος, Μιχαηλίδης.