12 χρόνια πέρασαν από τα εγκαίνια του κάτωθεν Ι.Ν. της Υπαπαντής του Κυρίου στον Ι. Ναό του Τιμίου Σταυρού Κατερίνης.
Ήταν Σάββατο 11ης Οκτωβρίου του 2008 όταν ο ασθενών σήμερα σεβασμιότατος πρώην Μητροπολίτης Κίτρους κ. Αγαθόνικος εγκαινίασε τον Ιερό Ναό Της Υπαπαντής του Κυρίου παρουσία πλήθους κόσμου, των ιερέων της πόλεως μας αλλά και του μακαριστού π. Αθανασίου Τσικοπούλου.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!