Χρόνια προβλήματα ύδρευσης που ταλαιπωρούσαν κτηνοτρόφους της Τ.Κ. Κάτω Μηλιάς αντιμετώπισαν αποτελεσματικά ο Δήμος Κατερίνης και η ΔΕΥΑΚ με την αντικατάσταση τμήματος δικτύου ύδρευσης και τοποθέτηση εκκενωτή και κατασκευής κεντρικού φρεατίου.
Μάλιστα, οι κτηνοτρόφοι της περιοχής αναγκάζονταν μέχρι πρότινος να γεμίζουν βυτία με νερό και να τροφοδοτούν οι ίδιοι τα ντεπόζιτα των μονάδων τους. Αυτοψία στις παρεμβάσεις πραγματοποίησε ο Δήμαρχος Κώστας Κουκοδήμος, συνοδευόμενος από τον Αντιδήμαρχο Τεχνικών Έργων Γιάννη Συμεωνίδη, ενώ τις εργασίες επιβλέπει ο Πρόεδρος της ΔΕΥΑΚ Αστέριος Μπουσνάκης.
«Υλοποιούμε μεθοδικά και συστηματικά εργασίες που διευκολύνουν και βελτιώνουν αισθητά την καθημερινότητα των γεωργών και των κτηνοτρόφων του Δήμου μας και τονώνουν τον πρωτογενή τομέα παραγωγής» σημειώνει σε δήλωσή του ο Δήμαρχος Κώστας Κουκοδήμος.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!