Όλα έγιναν στη Θεσπρωτία σε μια ιστορία που πρωταγωνιστούν μαθητές σχολείου της Παραμυθιάς. Οι αστυνομικοί άκουσαν με προσοχή τα παιδιά που μπήκαν στο τμήμα…
“Μαθήμα τιμιότητας” παρέδωσαν τέσσερις μαθητές του 1ου Δημοτικού σχολείου Παραμυθιάς στην Θεσπρωτία, οι οποίοι βρήκαν πορτοφόλι γεμάτο χρήματα και έτρεξαν να το παραδώσουν.
Οι λιλιπούτειοι φίλοι βρήκαν το πορτοφόλι το απόγευμα της Παρασκευής (09-10-2020) στην παιδική χαρά του περιφερειακού Αγίου Δονάτου και διαπίστωσαν ότι είχε μέσα περισσότερα από 700 ευρώ και διάφορα προσωπικά έγγραφα. Όμως, δεν μπήκαν ούτε στιγμή στον πειρασμό να τα κρατήσουν.
Έτσι, μετέβησαν στο τοπικό αστυνομικό τμήμα και παρέδωσαν το πορτοφόλι, εισπράττοντας τα μπράβο τόσο από τους αστυνομικούς, όσο και από τον ιδιοκτήτη ο οποίος έφτασε μόλις τον ειδοποίησαν και το παρέλαβε.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!