Δείτε τι έδειξαν τα αποτελέσματα των εξετάσεων στις οποίες υποβλήθηκαν οι παίκτες του Πιερικού, μετά την επιβεβαίωση ενός θετικού κρούσματος κορονοϊού στο ποδοσφαιρικό τμήμα.
Η σχετική ανακοίνωση:
«Η Π.Α.Ε. «Σ.Φ.Κ. Ο ΠΙΕΡΙΚΟΣ 1961» μετά την επιβεβαίωση θετικού κρούσματος κορονοϊού COVID-19 στο ποδοσφαιρικό τμήμα της ομάδος και αφού όλα τα μέλη της ομάδας τέθηκαν σε 48ωρη καραντίνα, υποβλήθηκαν σήμερα το πρωί σε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις από κλιμάκιο του ΕΟΔΥ που βρίσκεται στην Κατερίνη, ακολουθώντας τη διαδικασία σύμφωνα με το υγειονομικό πρωτόκολλο.
Η εξέταση περιελάμβανε τόσο την διενέργεια μοριακού ελέγχου του οποίου τα αποτελέσματα θα εκδοθούν εντός 72 ωρών όσο και των γνωστών Rapid Tests για Covid-19 τα οποία βγήκαν όλα ΑΡΝΗΤΙΚΑ.
Επίσης σε όλους τους χώρους που χρησιμοποιούνται από την Π.Α.Ε. πραγματοποιήθηκε απολύμανση από εγκεκριμένη εταιρεία απολυμάνσεων».
Η εξέταση περιελάμβανε τόσο την διενέργεια μοριακού ελέγχου του οποίου τα αποτελέσματα θα εκδοθούν εντός 72 ωρών όσο και των γνωστών Rapid Tests για Covid-19 τα οποία βγήκαν όλα ΑΡΝΗΤΙΚΑ.
Επίσης σε όλους τους χώρους που χρησιμοποιούνται από την Π.Α.Ε. πραγματοποιήθηκε απολύμανση από εγκεκριμένη εταιρεία απολυμάνσεων».
Με εκτίμηση
Γραφείο Τύπου και Επικοινωνίας
Σ.Φ.Κ. ΠΙΕΡΙΚΟΣ 1961 Π.Α.Ε.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!