Η Διοικούσα Επιτροπή Εκλογικής Περιφέρειας (ΔΕΕΠ) Πιερίας Της ΝΕΑΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ μετά τη θλιβερή είδηση της απώλειας της Σταυρούλας Βαβατσουλα, που ήταν αιρετό μέλος της και Υπεύθυνη Τομέα Γυναικών, εκφράζει τη βαθύτατη θλίψη και οδύνη της και τα θερμά συλλυπητήρια της στους οικείους της.
Η Ρούλα Βαβατσουλα ήταν μία άοκνη αγωνιστρια της παράταξης και της κομματικής οργάνωσης. Πρωτοστάτησε σε πολλές εκδηλώσεις για την ανάδειξη του ρόλου του γυναικείου φύλου στο σύγχρονο γίγνεσθαι, αλλά είχε και πλούσια φιλανθρωπική δράση, ως Πρόεδρος του σωματείου "Ατηρα". Θα παραμείνει πάντα ζωντανή στις καρδιές μας.
Μετά ταύτα αποφασίζει ομοφωνα:
1. Να καταθέσει στεφάνι στην έξοδιο ακολουθεί.
2. Να παραστεί σύσσωμη η οργάνωση στη νεκρωσιμη ακολουθεί.
3. Να δημοσιευθεί το παρόν στον τοπικό τύπο.
Για τη ΔΕΕΠ ΝΔ ΠΙΕΡΙΑΣ
Ο ΤΟΜΕΑΡΧΗΣ
ΛΕΥΤΕΡΗΣ ΚΛΩΝΟΣ
Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΜΠΡΟΥΣΚΕΛΗΣ
Ο ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ
ΝΙΚΌΛΑΟΣ ΝΤΟΥΛΑΣ
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!