Ο κορονοϊός “θερίζει”, όλοι οι ειδικοί καλούν τον κόσμο να τηρεί τις αποστάσεις, ωστόσο κάποιοι δεν λένε να αφήσουν τις… απολαύσεις τους.
Αυτό φαίνεται πως έγινε και σε τρεις οίκους ανοχής στην Ομόνοια, όπου η αστυνομία έκανε “ντου” και βρήκε συνολικά 17 άτομα.
Συγκεκριμένα συνελήφθησαν 3 άτομα (δύο γυναίκες και ένας άνδρας), ως προσωρινά υπεύθυνοι να λειτουργούν οίκο ανοχής παραβιάζοντας την σφράγιση του, 8 γυναίκες ως εργαζόμενες και 6 άνδρες ως πελάτες.
Σε όλους τους συλληφθέντες επιβλήθηκε διοικητικό πρόστιμο -300- ευρώ, ενώ στους προσωρινά υπεύθυνους επιβλήθηκε διοικητικό πρόστιμα -3.000- ευρώ, για παραβίαση των Διατάξεων περί αποφυγής της διάδοσης του κορωνοϊού.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!