Μεγάλη αναστάτωση και ανησυχία επικρατεί στο στρατόπεδο Κατσιμήτρου, του Περάματος στα Ιωάννινα, καθώς 31 στρατιώτες βρέθηκαν θετικοί στον κορωνοϊό. Σύμφωνα με το patrastimes.gr ο ιός έχει χτυπήσει εδώ και μερικές ημέρες το στρατόπεδο, αλλά τηρήθηκε… σιγή ιχθύος!
Μάλιστα, η 6 ΥΠΕ μόλις προχθές ενημερώθηκε, και χθες ο διοικητής της Γιάννης Καρβέλης έδωσε εντολή για την διενέργεια μοριακών τεστ.
Ετσι βρέθηκαν 31 άτομα θετικά.
Οι στρατιώτες εξέφραζαν παράπονα για την υγεία τους από την περασμένη εβδομάδα και κανείς δεν ασχολείτο!
Μάλιστα σε κάποιους που δήλωναν πως είχαν έντονο πονόλαιμο τους συνιστούσαν να πάρουν… Halls!
Τελικά απομόνωσαν τα κρούσματα σε έναν θάλαμο, αλλά προφανώς από φόβο… ούτε νερό και φαγητό δεν τους έστελναν σε επαρκή ποσότητα.
Τελικά ο Γ. Καρβέλης επικοινώνησε και με τον ΕΟΔΥ για τον χειρισμό της κατάστασης, όπως και με τον Διοικητή του Στρατοπέδου.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!