Απο ανακοίνωση στο facebook, μια και αυτό προτιμάει τελευταία τόσο ο Δήμος, όσο και ο ίδιος ο Δήμαρχος κ. Μανώλας, ως μέσο ενημέρωσης των δημοτών του και όχι την επίσημη σελίδα του Δήμου Πύδνας-Κολινδρού ή τα τοπικά ΜΜΕ, μάθαμε ότι σήμερα το πρωί απο τις 9:00 βρίσκεται κλιμάκιο του ΕΟΔΥ Πιερίας προκειμένου να κάνει 50 ΔΕΙΓΜΑΤΟΛΗΠΤΙΚΑ “rapid test” για τον COVID-19.
Συγκεκριμένα αναφέρει η ανακοίνωση:
Ανακοινώνεται στους κατοίκους τους δήμου μας ότι όπως μας ενημέρωσαν από την υπηρεσία ΕΟΔΥ του Νομού μας, κλιμάκιό του ΕΟΔΥ, την Πέμπτη 19 Νοε 2020 και ώρα 09.00 θα βρίσκονται στην Κεντρική Πλατεία Αιγινίου για πραγματοποίηση ΔΕΙΓΜΑΤΟΛΗΠΤΙΚΩΝ “rapid test” για τον COVID-19. Διευκρινίζεται ότι συνολικά θα εξετασθούν 50 άτομα και θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητος.
ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ να τηρηθούν οι προβλεπόμενες αποστάσεις από αυτούς που θα περιμένουν τη σειρά τους για εξέταση.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!