Τις εξελισσόμενες παρεμβάσεις ασφαλτόστρωσης, για την αποπεράτωση των αθλητικών εγκαταστάσεων, που βρίσκονται στο οικοδομικό τετράγωνο 365α της Πολεοδομικής Ενότητας Εθνικού Σταδίου του Δήμου Κατερίνης, ιδιοκτησίας Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας, το οποίο είναι χαρακτηρισμένο «Χώρος Αθλητισμού», επίβλεψε ,κατά την αυτοψία, που πραγματοποίησε, η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, κ. Σοφία Μαυρίδου.
Η τεχνική μελέτη του έργου-«Αθλητικές εγκαταστάσεις στο Κρατικό Κτήμα Κατερίνης»-προϋπολογισμού 950.000 ευρώ, περιλαμβάνει 2 γήπεδα ποδοσφαίρου, 1 γήπεδο μπάσκετ, κτίριο αποδυτηρίων και κτίριο αναψυκτηρίου.
Η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, που μετέβη στο σημείο των εργασιών, συνοδευόμενη από τον Αναπληρωτή Προϊστάμενο της Υποδιεύθυνσης Τεχνικών Έργων, της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας, κ. Παναγιώτη Μαυρίδη, δήλωσε ικανοποιημένη από τη γρήγορη εξέλιξη ενός σημαντικού αθλητικού έργου για την περιοχή, που θα εκσυγχρονίσει και θα αναβαθμίσει τις αθλητικές υποδομές και του περιβάλλοντα χώρου αυτών.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!