Η πόλη μας σήμερα γιορτάζει και τιμά την προστάτιδα και πολιούχο της Αγία Αικατερίνη. Όχι όπως κάθε χρόνο , όχι όπως θα θέλαμε, όχι όπως της αρμόζει. Εν μέσω πανδημίας, όλοι πειθαρχούμε στα μέτρα, ακούμε τους επιστήμονες, αλλά δεν ξεχνάμε την μνήμη των Αγίων, τις παραδόσεις μας, την ανθρωπιά μας.
Σε κάθε κρίση, πόσο δε μάλλον σε αυτήν την πρωτόγνωρη για όλους κατάσταση, προτάσσουμε την ενότητα και αντιπαλεύουμε τον κοινό εχθρό. Στέλνουμε μήνυμα ευγνωμοσύνης στους γιατρούς και το νοσηλευτικό προσωπικό της πατρίδας μας και ιδιαίτερα του Γενικού Νοσοκομείου της πόλης μας και ζητούμε να κάνουμε όλοι το έργο τους ευκολότερο, εφαρμόζοντας απλά και μόνο τα μέτρα ατομικής προστασίας. Ευχόμαστε ολόψυχα σε όσους νοσούν, πλήρη και ταχεία ανάρρωση.
Χρόνια Πολλά στην Κατερίνη μας, χρόνια πολλά σε όλους τους συνδημότες και τις συνδημότισσες. Χρόνια Πολλά στους εορτάζοντες.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!