Ο Τζον Φαν Σιπ δίνει θέσεις βασικών στους Φορτούνη, Μπουχαλάκη και Παυλίδη, στο ματς με τη Μολδαβία.
Ο προπονητής της εθνικής ομάδας τόνισε στη συνέντευξη Τύπου ότι αυτό που θέλει να δει είναι κυριαρχία στον αγωνιστικό χώρο και περισσότερα γκολ, επιλέγοντας για την αναμέτρηση του Κισινάου, στο πλαίσιο του Nations League, να ξεκινήσει τόσο τον Φορτούνη όσο και τυον Μπουχαλάκη, ενώ στην κορυφή θα είναι ο Παυλίδης.
Συγκεκριμένα, ο Φαν Σιπ επέλεξε για το ματς με τη Μολδαβία το 4-2-3-1, με τον Βλαχοδήμο στο τέρμα, τον Μαυρία δεξί μπακ, τον Τσιμίκα αριστερό και στόπερ τους Χατζηδιάκο και Τζαβέλλα. Στο χώρο του κέντρου θα είναι οι Ζέκα και Μπουχαλάκης, με τον Λημνιό δεξί εξτρέμ, τον Φορτούνη αριστερά και τον Μπακασέτα σε ελεύθερο πίσω από τον προωθημένο Παυλίδη.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!