Με εντολή του Δημάρχου Κώστα Κουκοδήμου, το πρόγραμμα απολύμανσης κτιρίων, οδών, κοινόχρηστων χώρων κ.α. συνεχίζεται με εντατικούς ρυθμούς καθημερινά και συστηματικά στην πόλη και σε όλες τις Δημοτικές Ενότητες, στο πλαίσιο λήψης μέτρων περιορισμού της διάδοσης του κορωνοιού.
Προς την
κατεύθυνση αυτή, σήμερα, με τον
συντονισμό του αντιδημάρχου Καθαριότητας Γιώργου Κυριακίδη οι υδροφόρες του
Δήμου, απολυμαίνουν τους δρόμους στη Μεσαία και Κάτω Μηλιά, στο Λόφο και στη
Ράχη αντίστοιχα.
Επιπλέον,
στη διάρκεια της εβδομάδας θα γίνει απολύμανση (για πολλοστή φορά), στο Δημοτικό Μέγαρο και στο Δημοτικό
αμαξοστάσιο αντίστοιχα, καθώς επίσης πλύση και απολύμανση σε όλα τα Δημοτικά
οχήματα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!