Σε συμμόρφωση με τα προβλεπόμενα μέτρα του Υπουργείου Ανάπτυξης και Επενδύσεων προς περιορισμό της διασποράς του κορονωϊού και με αυξημένες περιπολίες ελέγχου και ενημέρωσης λειτουργεί από το πρωί (εκτάκτως σήμερα Τρίτη λόγω της αυριανής αργίας), η λαϊκή αγορά της Κατερίνης.
Πιο συγκεκριμένα, υπηρεσιακά στελέχη του Δήμου βρέθηκαν και σήμερα στη λαϊκή αγορά, για να διασφαλίσουν τη σωστή λειτουργία της, ενώ στον έλεγχο της εφαρμογής των μέτρων συνέδραμε η Δημοτική Αστυνομία, σε συνεργασία με τους προέδρους των σωματείων της λαϊκής.
Όπως διαπιστώθηκε κατά τη διάρκεια των ελέγχων, παραγωγοί και πολίτες τηρούν τους κανόνες υγιεινής και τις προβλεπόμενες οδηγίες.
Υπενθυμίζεται, ότι, οι αρμόδιες υπηρεσίες του Δήμου Κατερίνης λαμβάνουν μέτρα για τον συχνό καθαρισμό των χώρων της λαϊκής και τη διαρκή πληροφόρηση με κάθε μέσο των καταναλωτών, για την ανάγκη αποφυγής συνωστισμού.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!