Την 15η Νοεμβρίου εξαφανίστηκε ο 47χρονος κ. Κωνσταντίνος Κουνατίδης. Η οικογένεια του εξαφανισθέντα ενημέρωσε άμεσα την Αστυνομική Διεύθυνση της Κατερίνης με σκοπό την έναρξη των ερευνών του εντοπισμού του.
Στην έρευνα συνέδραμαν η Ασφάλεια Κατερίνης, η Πυροσβεστική Υπηρεσία Κατερίνης και το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών, Διασωστών και Ναυαγοσωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού. Η Διασωστική Ομάδα Πιερίας δε θα μπορούσε να μη συνδράμει με το ανθρώπινο δυναμικό της σε μια τόσο σημαντική αναζήτηση.
Η Διασωστική Ομάδα Πιερίας, τηρώντας όλα τα αναγκαία προστατευτικά μέτρα λόγω Covid 19, διέθεσε αθροιστικά μια ομάδα 21 εθελοντών διασωστών, οι οποίοι σε καθημερινή βάση συμμετείχαν στην έρευνα για τον εντοπισμό του κ. Κουνατίδη. Οι έρευνες ξεκινούσαν τις πρωινές ώρες και ολοκληρώνονταν με τη δύση του ηλίου. Η Διασωστική Ομάδα Πιερίας σε σύμπραξη με το Σώμα Εθελοντών Σαμαρειτών, Διασωστών και Ναυαγοσωστών του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού και σε συνεργασία με την οικογένεια του εξαφανισθέντα συνέχισαν τις προσπάθειες της ανεύρεσής του.
Δυστυχώς, οι προσπάθειες εντοπισμού του αγνοούμενου απέβησαν άκαρπες….
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!