Στοχευμένες επιχειρησιακές δράσεις για την εφαρμογή των μέτρων αποφυγής και περιορισμού της διάδοσης του κορωνοϊού και την εν γένει προστασία της δημόσιας υγείας, πραγματοποιούνται καθημερινά από διάφορες Υπηρεσίες της Γενικής Αστυνομικής Διεύθυνσης Θεσσαλονίκης.
Στο πλαίσιο αυτό, κατά το τελευταίο 24ωρο, 27 κλιμάκια της Διεύθυνσης Αστυνομίας Θεσσαλονίκης πραγματοποίησαν ελέγχους σε υπεραγορές τροφίμων, μίνι μάρκετ κ.α., σε διάφορες περιοχές του Νομού Θεσσαλονίκης κατά τους οποίους:
-Ελέγχθηκαν 280 επιχειρήσεις
-Ελέγχθηκαν 2.045 άτομα και συγκεκριμένα 1.314 πελάτες και 731 υπάλληλοι,
-Βεβαιώθηκαν 12 παραβάσεις για μη χρήση μάσκας και στέρηση σχετικών εγγράφων κίνησης.
Οι έλεγχοι συνεχίζονται για την προστασία της δημόσιας υγείας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!