Με το πέρας της επιχείρησης καθαρισμού από πυκνή βλάστηση και χόρτα στο 2ο - 5ο ΓΕΛ (πρώην πολυκλαδικό - πίσω από τις εγκαταστάσεις των εργαστηρίων του σχολικού συγκροτήματος), ξεκίνησαν από την τεχνική υπηρεσία, οι παρεμβάσεις εξωραϊσμού στον αύλειο χώρο της αίθουσας γυμναστικής, του ΓΑΣ Αρχελάου Κατερίνης (συμβολή των οδών Π. Κανελλόπουλου & Ι. Μαντζαρόπουλου – δίπλα από την αποθήκη του Δήμου Κατερίνης και πλησίον του Τ.Ε.Ι.).
Οι παρεμβάσεις στο «Σπίτι της Ενόργανης Γυμναστικής», θα επικεντρωθούν στην επίστρωση κυβόλιθων, τοποθέτηση εξωτερικών καθισμάτων (παγκάκια), Σταθμού Στάθμευσης Ποδηλάτων στην είσοδο κ.α.
«Με σχέδιο και πρόγραμμα επενδύουμε στον αθλητισμό ενισχύοντας τις υποδομές για τους νέους και τις νέες μας» σημειώνει σε δήλωσή του, με αφορμή την έναρξη των εργασιών, ο Δήμαρχος Κατερίνης Κώστας Κουκοδήμος.
Παράλληλα, συνεχίζονται υπό την επίβλεψη του αρμόδιου Αντιδημάρχου Γιάννη Συμεωνίδη, οι εργασίες αναβάθμισης των υπαίθριων χώρων, στο Β’ Δημοτικό Κοιμητήριο (Άγιος Λάζαρος), οι εκτεταμένες παρεμβάσεις ανάπλασης πεζοδρομίων, στην πόλη της Κατερίνης και πιο συγκεκριμένα στην οδό Μαλέα (Σιδηροδρομικός Σταθμός).
Τέλος, ολοκληρώθηκαν οι εργασίες ανάπλασης στις οδούς Λαχανά, Πάργας και Σαλαμίνος (ΒΑΤΑΝ). Με στόχο να βελτιωθεί η καθημερινότητα των δημοτών, ανάλογες παρεμβάσεις προγραμματίζονται σε όλη την πόλη και στις κοινότητες.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!