Σε εξέλιξη από την τεχνική υπηρεσία του Δήμου Κατερίνης είναι οι εργασίες αποκατάστασης στη γέφυρα της Νεοκαισάρειας (στο ύψος του Πλατανοδάσους), η οποία υπέστη ζημιές από την πρόσφατη κακοκαιρία, αποκόπτοντας ουσιαστικά την πρόσβαση από και προς τα αγροκτήματα και τις κτηνοτροφικές μονάδες των δημοτών της περιοχής.
Με τον συντονισμό του Δημάρχου Κώστα Κουκοδήμου και την επίβλεψη του αρμόδιου Αντιδημάρχου Γιάννη Συμεωνίδη, με
χειριστές και μηχανήματα να επιχειρούν όπου απαιτείται, ο Δήμος Κατερίνης
πραγματοποιεί μικρές ή και μεγαλύτερες παρεμβάσεις, ώστε να αποκαταστήσει το
συντομότερο δυνατόν τα προβλήματα που άφησαν πίσω τους τα ακραία καιρικά
φαινόμενα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!