Προτάθηκε να προσλάβει συνταξιούχους και ΑμεΑ - Σάλος από την απάντηση του δημάρχου Ζακύνθου
Προβληματισμό προκαλούν οι χαρακτηρισμοί που χρησιμοποίησε ο δήμαρχος Ζακύνθου, Νικήτας Αρετάκης για συμπολίτες μας με αναπηρία.
Η αναφορά του δημάρχου έγινε κατά τη διάρκεια τηλεδιάσκεψης για το δημοτικό συμβούλιο, στην οποία του προτάθηκε να προσλάβει στην Δημοτική Επιχείρηση Υδρευσης και Αποχέτευσης (ΔΕΥΑΖ), ΑμεΑ, όπως και άτομα που είναι κοντά στην σύνταξη, μέσω προγραμμάτων του ΟΑΕΔ.
Αντιδρώντας ο κ. Αρετάκης, έκανε λόγο μπάχαλο το οποίο θέλουν κάποιοι στη ΔΕΥΑΖ. «Να πάρουμε επιδοτούμενος, να πάρουμε ανθρώπους άσχετους να δουλεύουν ένα διάστημα και να φεύγουν μετά, να μην έχουν επιμέτρηση, να μην έχουμε οργάνωση στο τμήμα και, περιμένεις να πάμε μπροστά;», είπε ο δήμαρχος Ζακύνθου.
Στην συνέχεια ανεβάζοντας τους τόνους συμπλήρωσε: «Με επιδοτούμενους, με ανθρώπους που δεν μπορούν να δουλέψουν, με σακατεμένους θα πάει μπροστά η ΔΕΥΑΖ έτσι; Με σακατεμένους θα πάει μπροστά η ΔΕΥΑΖ;».
Δείτε το ρεπορτάζ του OPEN:
Πηγή
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!