H Πιερική κοινωνία και ο αθλητισμός του νομού από εχθές είναι πιο φτωχοί. Ένας άνθρωπος, που αφοσιώθηκε ψυχή και σώμα στην αναβάθμιση του συλλόγου του Aρχέλαου, αλλά και στην ανάδειξη της αξίας της άθλησης ευρύτερα στην Πιερία , ο Θόδωρος Διαμαντόπουλος, έφυγε από κοντά μας.
H προσφορά του υπήρξε ανεκτίμητη, καθώς με την ανιδιοτέλεια και το φιλότιμο, που τον διέκριναν στάθηκε άοκνος "θεράποντας" των αθλητικών δρώμενων στο νομό. Aφιέρωσε από το υστέρημά του χρόνου του περισσή ενέργεια για να φιλοξενήσει η Πιερία σπουδαίες διοργανώσεις, δίδαξε με το ήθος και την σεμνότητα του.
EKΦPAZΩ TA ΘEPMA MOY ΣYΛΛYΠHTHPIA ΣTHN OIKOΓENEIA TOY. KAΛO ΠAPAΔEIΣO.
Θανάσης Γ. Λιακόπουλος
Επικεφαλής Δημοτικού Συνδυασμού <<Όλοι Μαζί Μπορούμε Καλύτερα>>Δημοτικός Σύμβουλος Κατερίνης
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!