Πάρτι στο νεκροταφείο Πηγάδια της Καρπάθου πραγματοποιήθηκε την Κυριακή, με φωτορυθμικά και μουσική… αλλά, σύμφωνα με τον δήμαρχο Καρπάθου, χωρίς κόσμο.
Η είδηση έχει προκαλέσει την αντίδραση του δημάρχου και του Δημοτικού Συμβουλίου που καταδικάζουν το γεγονός, αφού όπως τόνισε ο δήμαρχος, Γ. Νισύριος, δεν είχαν καμία ενημέρωση για τη διοργάνωση του «πάρτι».
«Είναι ασέβεια να γίνονται τέτοια πράγματα μέσα σε νεκροταφείο», δήλωσε σε πρωινή εκπομπή του ANT1, o δήμαρχος Καρπάθου και συμπλήρωσε λέγοντας, «ήταν πρωτοβουλία του προέδρου του δημοτικού διαμερίσματος, μόνο του προέδρου και όχι του συμβουλίου. Δεν το ήξερα, μόλις μπήκα στο γραφείο μου, σήμερα το πρωί, το πληροφορήθηκα».
Το πάρτι, σύμφωνα με τον κ. Νισύριο, έγινε προς τιμή του Αγίου Νικολάου, που είναι πολιούχος της τοπικής κοινότητας και δεν είχε κόσμο, λόγω της απαγόρευσης, μόνο φώτα και… ξένη μουσική.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!