Την έξαρση της πανδημίας του COVID-19 και την αποτελεσματικότερη τήρηση των προβλεπομένων διατάξεων συζήτησαν ο Διευθυντής της Αστυνομικής Διευθύνσεως Πιερίας κ. Γεώργιος Τζήμας με τον Δήμαρχο Πύδνας-Κολινδρού κ. Αναστάσιο Μανώλα, τον οποίο και επισκέφθηκε στο Γραφείο του.
Κοινή ήταν η άποψη ότι εν όψει της εορταστικής περιόδου του Δεκεμβρίου θα πρέπει να ληφθεί ειδική μέριμνα για την καλύτερη ενημέρωση των πολιτών και την απολύτως αναγκαία τήρηση των προβλεπομένων μέτρων προστασίας. Είναι ο μόνος τρόπος για τον περιορισμό και την τελική εξάλειψη του μεγάλου αυτού προβλήματος των ημερών μας, που έχει στοιχίσει τη ζωή σε πολλούς συνανθρώπους μας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!