Αίσιο τέλος είχε η περιπέτεια της υγείας του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Κίτρους, Κατερίνης και Πλαταμώνος κ. Γεωργίου, ο οποίος είχε διαγνωστεί θετικός στον κορωνοϊό στις 13 Νοεμβρίου και νοσηλεύτηκε λίγες ημέρες αργότερα στο Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο ΑΧΕΠΑ της Θεσσαλονίκης.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες ο κ. Γεώργιος έπειτα από περίπου δύο εβδομάδες νοσηλείας, επέστρεψε στην Κατερίνη και βρίσκεται πάλι στο Δεσποτικό. Η κατάσταση της υγείας του Μητροπολίτη δείχνει ανοδική βελτίωση καθώς ακολουθεί πιστά τις συμβουλές των ιατρών.
Με πληροφορίες από το olympusmera.gr
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!