Το περιστατικό συνέβη στην Πάτρα στην παθολογική κλινική του νοσοκομείου Άγιος Ανδρέας και όπως αναφέρει το dete.gr ο άγνωστος δράστης μπήκε αθόρυβα στο θάλαμο και άρπαξε ανενόχλητος προσωπικά αντικείμενα ασθενούς που νοσηλεύεται με covid-19. Μάλιστα σύμφωνα με πληροφορίες φορούσε και μάσκα για τον κορωνοϊό κάτι που κάνει δυσκολότερη την αναγνώριση του.
Αμέσως μετά, κατάφερε να εξαφανιστεί χωρίς να τον αντιληφθεί κανείς. Η κλοπή διαπιστώθηκε το πρωί και ειδοποιήθηκε η αστυνομία, που αναζητά τον δράστη εξετάζοντας πλάνα από τις κάμερες ασφαλείας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!