Συναισθηματικά φορτισμένη εμφανίστηκε στο δικαστήριο η αναισθησιολόγος που κατηγορείται για ανθρωποκτονία από αμέλεια, στη δίκη για τον θάνατο της Μελίνας Παρασκάκη.
«Τίποτα δεν μπορεί να συγκριθεί με τον πόνο των γονιών, ο οποίος είναι αβάσταχτος. Το νιώθω, το έζησα σαν μάνα, σαν γιατρός, σαν άνθρωπος» ήταν σύμφωνα με το cretalive, τα λόγια με τα οποία ξεκίνησε την απολογία της, τονίζοντας ότι βίωσε έντονα συναισθηματικά το περιστατικό, έχοντας καταβάλει το σύνολο των δυνάμεων της, ψυχικών, γνωσιακών,ανθρωπίνων, για να το σώσει.
Ωστόσο, όπως ισχυρίστηκε, παρουσιάστηκε μια "σπάνια επιπλοκή στη διαδικασία ενός καθημερινού χειρουργείου", περιγράφοντας καρέ καρέ όσα διαδραματίστηκαν την ημέρα εκείνη.
Η υπόθεση εκδικάζεται στο Τριμελές Πλημμελειοδικείο Ηρακλείου και η δίκη για τον θάνατο της 4χρονης συνεχίζεται...
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!