Την ψυχραιμία του φαίνεται ότι έχασε ο δημοσιογράφος και βουλευτής της ΝΔ, Μπάμπης Παπαδημητρίου, σε τηλεοπτική του εμφάνιση στο Kontra το βράδυ της Τρίτης.
Συγκεκριμένα και ενώ ο βουλευτής της ΝΔ ήρθε σε «φορτισμένη» αντιπαράθεση με τον δημοσιογράφο Δημήτρη Ριζούλη, σχετικά με την καταγραφή των κρουσμάτων κορωνοϊού από τον ΕΟΔΥ, άφησε στην... άκρη τα επιχειρήματα και «έπιασε» τα σεξουαλικά υπονοούμενα.
«Θα μου επιτρέψετε να σας πω ότι δεν ξέρετε εσείς τι σας γίνεται», είπε αρχικά Μπάμπης Παπαδημητρίου απευθυνόμενος στον πληθυντικό στον δημοσιογράφο, όταν εκείνος εμφάνισε έγγραφα, τα οποία σύμφωνα με το ίδιο αποκάλυπταν δεύτερο σύστημα καταγραφής κρουσμάτων από τον ΕΟΔΥ.
Αλλά μετά οι... αστικές ευγένειες πήγαν περίπατο.
«Πάρτε το χαρτί και βάλτε το εκεί που θα το βάλετε», πρόσθεσε απευθυνόμενος προς τον δημοσιογράφο όταν ο τελευταίο,
Η παρουσιάστρια Αναστασία Γιάμαλη, φαίνεται να μένει άφωνη από την «ευγένεια» του Μπάμπη Παπαδημητρίου και μετά από μερικά δευτερόλεπτα αμηχανίας προσπαθεί να σταματήσει τον διάλογο μεταξύ των δυο καλεσμένων της, πριν ξεφύγει εντελώς.
Δείτε το σχετικό βίντεο, με την επιμάχη φράση του βουλευτή της ΝΔ, να βρίσκεται στο τέλος:
Πηγή
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!