Την επαναφορά του Χάρτης Μέτρων Υγειονομικής Ασφάλειας ανακοίνωσε στη σημερινή ανακοίνωση ο υφυπουργός Πολιτικής Προστασίας.
Σύμφωνα με τα όσα είπε ο Νίκος Χαρδαλιάς, «διαμορφώνονται δύο επίπεδα υγειονομικής ασφάλειας, το επίπεδο Α'- επιτήρησης (το οποίο απεικονίζεται με κίτρινο χρώμα) και το επίπεδο Β' - αυξημένου κινδύνου (το οποίο απεικονίζεται με κόκκινο χρώμα και) στο οποίο ισχύουν επιπλέον περιοριστικά μέτρα.
Οι «κόκκινες» περιοχές λόγω των κρουσμάτων κορονοϊού
- Η Περιφερειακή Ενότητα Λέσβου,
- Ο Δήμος Εορδαίας της Περιφερειακής Ενότητας Κοζάνης,
- Οι Δήμοι Θηβαίων και Τανάγρας της Περιφερειακής Ενότητας Βοιωτίας,
- Ο Δήμος Σπάρτης της Περιφερειακής Ενότητας Λακωνίας,
- Ο Δήμος Χαλκιδέων και ο οικισμός Ρομά της Δημοτικής Ενότητας Δυστίων του Δήμου Κύμης-Αλιβερίου της Περιφερειακής Ενότητας Εύβοιας,
- Ο Δήμος Νέας Προποντίδας της Περιφερειακής Ενότητας Χαλκιδικής
- Ο Δήμος Πατρέων της Περιφερειακής Ενότητας Αχαΐας
- Ο Δήμος Θήρας της Περιφερειακής Ενότητας Θήρας
- Η Περιφερειακή Ενότητα Μυκόνου και
- Η Περιφέρεια Αττικής πλην της Περιφερειακής Ενότητας Νήσων.
ΔΕΙΤΕ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΟΝ ΧΑΡΤΗ ΕΔΩ.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!