Συνάντηση με τον αναπληρωτή Υπουργό Εσωτερικών, αρμόδιο και για θέματα τοπικής αυτοδιοίκησης Στέλιο Πέτσα στην Αθήνα, πραγματοποίησε την Τετάρτη 3 Φεβρουαρίου 2021, ο Δήμαρχος Δίου-Ολύμπου Βαγγέλης Γερολιόλιος.
Μεταξύ των θεμάτων που συζητήθηκαν ήταν και οι προτάσεις και τα υπό μελέτη έργα ανάπτυξης του Δήμου, που υποβάλλονται προς χρηματοδότηση από τα προγράμματα «Αντώνης Τρίτσης» και «ΦιλόΔημος ΙΙ». Υπήρξε παράλληλα συζήτηση για ζητήματα, που αφορούν στον Δήμο, όπως η διαχείριση της πανδημίας και οι φυσικές καταστροφές από τις κακοκαιρίες, τον τελευταίο ενάμιση χρόνο.
Σε αυτή την πρώτη συνάντηση του Δημάρχου με το νέο αναπληρωτή Υπουργό Εσωτερικών, που πραγματοποιήθηκε σε εγκάρδιο κλίμα, ο Δήμαρχος συνεχάρη τον κ. Πέτσα, τον ευχαρίστησε για το ενδιαφέρον του και του ευχήθηκε καλή δύναμη στα νέα του καθήκοντα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!