Σε προτεραιότητα πάντα ο πολίτης και η ασφάλειά του
Σοφία Μαυρίδου, Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας: «Κύριο μέλημά μας, είναι η ασφάλεια στους δρόμους ευθύνης της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας»
Ολοκληρώνεται η υλοποίηση έργων με τίτλο «Συντήρηση Εθνικού και Επαρχιακού Οδικού Δικτύου της ΠΚΜ / Συντήρηση Εθνικού και Επαρχιακού Οδικού Δικτύου ΠΕ Πιερίας», με την τοποθέτηση προστατευτικών στηθαίων ασφαλείας στις άκρες του οδοστρώματος κατά μήκος του οδικού δικτύου ευθύνης της ΠΕ Πιερίας.
Στο πλαίσιο της ασφαλούς οδήγησης, στο οδικό δίκτυο ευθύνης της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας, τοποθετήθηκαν στηθαία ασφαλείας, στην 13η Επαρχιακή Οδό, στο ύψος των Φωτεινών – Αγίου Δημητρίου.
Προτεραιότητα της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας είναι «η ασφάλεια των οδηγών κατά τη μετακίνησή τους στους δρόμους. Η εικόνα των προστατευτικών στηθαίων, βοηθούν τους οδηγούς που μετακινούνται στο οδικό δίκτυο ευθύνης της ΠΕ Πιερίας, να νοιώθουν ασφάλεια», τονίζει η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, Σοφία Μαυρίδου.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!