Ολοκληρώθηκε το έργο της ανακατασκευής τμήματος του πεπαλαιωμένου δικτύου ύδρευσης στη Δημοτική Κοινότητα Λόφου και συγκεκριμένα στη Ράχη από την Αντιδημαρχία Κοινοτήτων του Δήμου Κατερίνης, με τον συντονισμό του αρμόδιου αντιδημάρχου Κώστα Γραμματικόπουλου, σε συνεργασία με τη ΔΕΥΑΚ, την τεχνική υπηρεσία και το τοπικό συμβούλιο της περιοχής. Επιτόπια αυτοψία στις παρεμβάσεις πραγματοποίησε το πρωί του περασμένου Σαββάτου, ο Δήμαρχος Κατερίνης Κώστας Κουκοδήμος, συνοδευόμενος από τον Αντιδήμαρχο Κοινοτήτων Κώστα Γραμματικόπουλο, τον δημοτικό σύμβουλο Αθανάσιο Αναγνώστου, τον πρόεδρο της Δ.Κ. Λόφου Γιώργο Γκοτόβα, καθώς και το μέλος του τοπικού συμβουλίου Νίκο Νάκα.
Το έργο μεταξύ άλλων, επικεντρώθηκε στην κατάργηση των παλιών σωλήνων ύδρευσης αμιάντου και τη διοχέτευση του νερού μέσα από ένα σύγχρονο δίκτυο ύδρευσης που πληροί τις απαιτούμενες προδιαγραφές.
Όπως επισημαίνει ο Δήμαρχος: «Προχωρήσαμε και υλοποιήσαμε με ταχείς ρυθμούς το έργο της ανακατασκευής τμήματος του δικτύου ύδρευσης στη Ράχη και συγχαίρω για αυτό τον αρμόδιο αντιδήμαρχο και τις εμπλεκόμενες υπηρεσίες του Δήμου μας. Πρόκειται για μία ιδιαίτερα σημαντική παρέμβαση που έρχεται να ικανοποιήσει ένα πάγιο αίτημα των κατοίκων και να βελτιώσει την ποιότητα των υπηρεσιών ύδρευσης που παρέχονται στους δημότες».
Παράλληλα, εν όψει των παρεμβάσεων διαμόρφωσης του αύλειου χώρου του Ιερού ναού του Αγίου Ιωάννου Προδρόμου Λόφου, ο Δήμαρχος επισκέφτηκε το χώρο, συζήτησε με υπηρεσιακούς παράγοντες, το τοπικό συμβούλιο και με τον εφημέριο του Ιερού Ναού σχετικά με τη μελέτη και το χρονοδιάγραμμα υλοποίησης του έργου.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!