Σε όλη τη διάρκεια του Φεβρουαρίου θα συνεχιστεί στην εμποροπανήγυρη (Ανδρομάχη), από Κινητή Ομάδα Υγείας του ΕΟΔΥ Πιερίας, με την συνδρομή του Δήμου Κατερίνης, η λειτουργία Κέντρου Δειγματοληψίας τεστ covid με τη μέθοδο drive through (με μεταφορικό μέσο).
Η διενέργεια δειγματοληπτικού ελέγχου μέσω της μεθόδου drive through σε όσους πολίτες το επιθυμούν γίνεται από τις 18 Δεκεμβρίου, με μεγάλη προσέλευση δημοτών, σύμφωνα πάντα με τις προϋποθέσεις που προβλέπουν τα υγειονομικά πρωτόκολλα, για την αποφυγή συγχρωτισμού.
Τα τεστ διενεργούνται καθημερινά από τις 11:00 π.μ. έως τις 14:00.
Για τη θετική ανταπόκριση στη συγκεκριμένη πρωτοβουλία, που υπάρχει από τους κατοίκους της Κατερίνης από την πρώτη κιόλας ημέρα διενέργειας των τεστ, έκανε λόγο ο Δήμαρχος Κώστας Κουκοδήμος, ο οποίος προέτρεψε τους δημότες «να μεταβούν στο χώρο της εμποροπανήγυρης και να υποβληθούν με ασφάλεια, δωρεάν, σε γρήγορο τεστ για την ανίχνευση του κορωνοϊού».
Η όλη διαδικασία, διενεργείται δωρεάν, με ασφάλεια, ταχύτητα και ευκολία και με την επιτήρηση της Δημοτικής Αστυνομίας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!