Στο παγκόσμιο πρωτάθλημα πάλης στην άμμο εφήβων 23-24 /09 αγωνίσθηκε με την Εθνική ομάδα πάλης ο αθλητής των Ολυμπίων Κατερίνης Ραφαήλ Γκιρνης στην βαριά κατηγορία των +90 κιλών .
Ο Κατερινιώτης γίγαντας νίκησε με τα χρώματα της Ελλάδας πριν από τον τελικό του παγκόσμιου πρωταθλήματος 4 αγώνες περνώντας έτσι στον μεγάλο τελικό τον πέμπτο και τελευταίο του αγώνα της διοργάνωσης στην διεκδίκηση του χρυσού μεταλλίου με τον Τούρκο παλαιστή Arif Aslam νικώντας τον με το βαρύ σκορ 5-1 ,και πανυγηρισε έτσι με τον γύρο του θριάμβου φορώντας την Ελληνική σημαία επάνω του άλλο ένα παγκόσμιο μετάλλιο μετά την κατάκτηση του χάλκινου παγκόσμιου μεταλλίου στο στυλ της ελληνορωμαϊκής πριν από δύο μήνες .
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!