Αποτίουμε φόρο τιμής σε όσους πολέμησαν και θυσιάστηκαν, ορθώνοντας το ανάστημά τους απέναντι στο ναζισμό, λέγοντας το ηρωικό «ΟΧΙ».
Την δύναμη και την γενναιότητά τους τιμούμε και φέτος την 28η Οκτωβρίου, ανήμερα της επετείου του Έπους του 1940.
Πορευόμαστε με ενότητα και ομοψυχία στο μέλλον, παραμένοντας πιστοί στα ιδανικά του Έθνους μας.
Χρόνια πολλά!
Βαγγέλης Γερολιόλιος
Δήμαρχος Δίου-Ολύμπου
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!