Ένας άνδρας 36 ετών, κάτοικος νησιού των Βορείων Σποράδων, κάθισε στο εδώλιο του κατηγορούμενου του Αυτόφωρου Τριμελούς Πλημμελειοδικείου Βόλου. Συνελήφθη για ενδοοικογενειακή σωματική βλάβη, καθώς κατηγορείται ότι χτυπούσε τη νεαρή σύζυγό του, μπροστά στα δύο παιδιά τους που είναι μωρά.
Σύμφωνα με το magnisianews.gr, στο δικαστήριο δεν παρουσιάστηκε η αδελφή τού κατηγορούμενου, για να καταθέσει ως μάρτυρας υπεράσπισης, ενώ η συνήγορός του ζήτησε χρόνο για να προετοιμάσει την απολογία του νεαρού.
Ωστόσο, η συνήγορος Πολιτικής Αγωγής ζήτησε να εκδικαστεί η υπόθεση, γιατί η εγκαλούσα φοβάται να είναι στο ίδιο σπίτι με τον κατηγορούμενο.
Τελικά, η υπόθεση παραπέμφθηκε σε ρητή δικάσιμο στις 8 Δεκεμβρίου 2021, ενώ το δικαστήριο επέβαλε όρο στον κατηγορούμενο να μην προσεγγίσει την κατοικία και τη σύζυγό του.
Το επεισόδιο έγινε στις 20 Οκτωβρίου στο σπίτι του ζευγαριού, όπου φέρεται να καυγάδισε, με τον άνδρα να ρίχνει δύο χαστούκια στο πρόσωπο της νεαρής συζύγου του, με αποτέλεσμα να την τραυματίσει στη μύτη και στα χείλη.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!