ΑΙΜΑ: "Το ποτάμι της ζωής", όπως αυτό αναφέρεται σε όλες τις παραδόσεις του κόσμου.
Η εφορία Αιμοδοσίας, της Εστίας Πιερίδων Μουσών Κατερίνης σε συνεργασία με τον σύλλογο «ΑμεΑ ΣΤΗΡΊΖΩ» και την μονάδα Αιμοδοσίας Νοσοκομείου ανανεώνουν το καθιερωμένο πια ραντεβού τους και σας καλούν για μια ακόμη φορά σε μια από τις πιο ευγενικές πράξεις.
Μπορούν να δώσουν αίμα ανεμβολίαστοι κι εμβολιασμένοι, αρκεί να έχει περάσει μια εβδομάδα από τον εμβολιασμό τους.
Σας περιμένουμε την Πέμπτη 4 Νοεμβρίου στην οδό Ειρήνης 32 (Πρώην κτίριο προσκόπων) 9:00 π.μ. με 13:00 μ.μ. Μετά από σύσταση του ΕΚΕΑ (Εθνικό Κέντρο Αιμοδοσίας) ο κάθε αιμοδότης θα διαχειρίζεται μόνος του τις φιάλες αίματος του.
Θα τηρηθούν όλα τα μέτρα ασφαλείας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!