Λόγω των άστατων καιρικών φαινομένων η ενημερωτική δράση για την πρόληψη για τον καρκίνο του μαστού, που διοργανώνουν ο Σύλλογος Φίλων Κέντρου Υγείας Λιτοχώρου και ο Πολιτιστικός Όμιλος Λιτοχώρου μεταφέρεται σε νέα ημερομηνία:
Όσες κυρίες προσέλθουν από ολόκληρο τον Δήμο θα έχουν τη δυνατότητα να συνταγογραφήσουν παραπεμπτικά για μαστογραφία και υπέρηχο.
Επισκεφτείτε κι εσείς το περίπτερο, ενημερωθείτε για ένα πρόβλημα που αφορά όλες τις γυναίκες και αποκτήσετε το ροζ κορδελάκι, σύμβολο ευαισθητοποίησης κατά του καρκίνου του μαστού.
Κατά τη διάρκεια της ενημερωτικής εκδήλωσης θα τηρηθούν τα υγειονομικά μέτρα ασφαλείας κατά της διασποράς της νόσου Covid-19.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!