Σύμφωνα με τα επίσημα αποτελέσματα (δείτε ΕΔΩ), που ανακοινώθηκαν από την ΔΕΕΠ Πιερίας πρόεδρος εκλέγεται ο Μπάμπης Μπρουσκέλης με 1322 ψήφους και ποσοστό 65,97%. Για τη θέση του προέδρου της ΔΕΕΠ Πιερίας η Κική Καραγιαννίδου έλαβε 682 ψήφους και ποσοστό 34,03%.
Η Κική Καραγιαννίδου δεν εκλέγεται ως μέλος της ΔΕΕΠ Πιερίας επειδή δεν συγκέντρωσε το απαιτούμενο ποσοστό 40% +1.
Η σύνθεση της νέας ΔΕΕΠ Πιερίας είναι 11μελής και με σειρά εκλογής είναι η παρακάτω:
Συμεωνίδης Γεώργιος 905
Μέγας Αντώνιος 611
Μπαρμπαγεωργόπουλος Γεώργιος 549
Μαλάμος Διονύσιος 498
Ζιώγας Αντώνιος 339
Χαρέλας Σταύρος 297
Νίκου Αθανάσιος 256
Λόγω ποσόστοσης στη ΔΕΕΠ Πιερίας εκλέγονται και οι 4 γυναίκες υποψήφιες:
Σκούμπα Καλυψώ 380
Φλογέρα Ευγενία (Βίνα) 345
Ζάχου Μαρία 113
Τσιμοπούλου Σαββατούλα 99
Εκτός από τα 11 μέλη που εκλέγονται, στη νέα ΔΕΕΠ Πιερίας συμμετέχουν οι 3 νεοκλεγέντες πρόεδροι (Έλλη Νανίτσου, Γιώργος Ζκάγιας και Φώτης Χνούδας) των ΔΗΜΤΟ της Πιερίας και ο πρόεδρος της ΟΝΝΕΔ Πιερίας Γιώργος Δουλδούρας.
Στους παραπάνω αναμένεται να προστεθούν και θεματικοί.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!