Φώφη μας,
έζησες με θάρρος, χαμόγελο και αξιοπρέπεια την σύντομη ζωή σου.
Πολιτεύθηκες με μέτρο και ήθος χαράσσοντας την δική σου ξεχωριστή πορεία, γεμάτη νίκες και επιτυχίες. Επιτυχίες τις οποίες διαχειρίστηκες με την μετριοφροσύνη που συμβολίζει το επώνυμο Γεννηματά.
Σήκωσες με γενναιότητα το βάρος της ασθένειάς σου και επέλεξες μία γεμάτη ζωή από την παραίτηση, αποτελώντας σύμβολο για όλους όσους σηκώνουν το ίδιο βάρος.
Οι σύντροφοί σου σε αγαπήσαμε ζεστά και απροϋπόθετα.
Οι πολιτικοί σου αντίπαλοι σε αντιμετώπισαν με απεριόριστο σεβασμό.
Το όνομα σου χαράχθηκε στην συλλογική μνήμη των Ελληνίδων και των Ελλήνων ως συνώνυμο της εντιμότητας, της μαχητικότητας και της ευγένειας.
Με βαθιά οδύνη αποχαιρετούμε τον άνθρωπο που ανέλαβε την Δημοκρατική Παράταξη στις πιο δύσκολες και σκοτεινές στιγμές της και με βαθιά ενσυναίσθηση και οξεία αντίληψη την οδήγησε ξανά στο φως.
Περήφανοι που σε γνωρίσαμε και αγωνιστήκαμε μαζί σου, ενώνουμε τον πόνο μας με τον πόνο της οικογένειάς σου.
ΑΝΤΙΟ ΦΩΦΗ ΜΑΣ,
θα ζεις για πάντα στις καρδιές μας
Για την Νομαρχιακή Επιτροπή
Κωνσταντίνος Κιτιξής
Γραμματέας ΝΕ
Κινήματος Αλλαγής Πιερίας
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!