Πριν τις συναντήσεις με την πρόεδρο της Δημοκρατίας αλλά και τον πρωθυπουργό η Άνγκελα Μέρκελ συνομίλησε με εκπροσώπους φορέων της νεολαίας και της κοινωνίας των πολιτών στο Ινστιτούτο Γκαίτε.
Η κα Μέρκελ κάνοντας την αυτοκριτική της είπε: «Δεν έχετε μόνο ένα ενδιαφέρον ίδρυμα εδώ αλλά μια γενιά που πέρασε δύσκολη δεκαετία και εγώ ως καγκελάριος είμαι εκείνη που πίεσε την κοινωνία την ελληνική γιατί απαίτησα πολλά και θέλω να συζητήσω μαζί σας πώς είναι η οπτική της Ευρώπης και πώς διαμορφώνεται η κατάσταση στην Ελλάδα».
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!