Το «ΟΧΙ» του Έπους του 1940 αποτελεί κορυφαία στιγμή της νεότερης ιστορίας του Έθνους μας. 81 χρόνια μετά, οφείλουμε κάθε τιμή στους Έλληνες ήρωες που αψήφησαν τη λογική των αριθμών και των υπερ-δυνάμεων της εποχής, προτάσσοντας την προάσπιση της Ελευθερίας.
Η επέτειος της 28ης Οκτωβρίου, εκπέμπει ηχηρό μήνυμα ενότητας. Μας δείχνει την πορεία που πρέπει να ακολουθήσουμε σε όλα τα επίπεδα για την επίτευξη των στόχων μας.
Με σεβασμό στα μεγάλα ιδανικά της πατρίδας μας και με παράδειγμα τους ήρωές της, είναι βέβαιο ότι θα ανταποκριθούμε με επιτυχία σε κάθε πρόκληση
Χρόνια Πολλά!
Κώστας Κουκοδήμος
Δήμαρχος Κατερίνης
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!