Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις το γυναικείο τμήμα του Πιερικού Αρχέλαου, καθώς επικράτησε των Εκπαιδευτήριων Φρυγανιώτη με σκορ 58-48.
Η επιτυχία της Κυριακής, ανεβάζει τον πήχη των προσδοκιών, καθώς έγινε απέναντι σε μια ομάδα που προβλέπεται να βρίσκεται στο τέλος του πρωταθλήματος στις ανώτερες θέσεις της βαθμολογίας.
Ο Πιερικός Αρχέλαος, διανύει με επιτυχία την 5η συνεχή χρονιά στο πρωτάθλημα της Α2 γυναικών και φιλοδοξεί να συνεχίσει το μοντέλο της συνεχούς αγωνιστικής βελτίωσης, τόσο σε ομαδικό, όσο και σε ατομικό επίπεδο, καθώς το πλάνο της ανάδειξης των νέων αθλητριών του συλλόγου συνεχίζεται με συνέπεια.
Είναι χαρακτηριστικό ότι στη χθεσινή δωδεκάδα απέναντι στα Εκπ. Φρυγανιώτη, συμμετείχαν 6 αθλήτριες από την ομάδα των νεανίδων μου κατέλαβε την 3η θέση στο τελευταίο Πανελλήνιο πρωτάθλημα, ενώ άλλες 3 αθλήτριες είχαν συμμετοχές στα προηγούμενα Πανελλήνια πρωταθλήματα και προέρχονται από τις ακαδημίες του συλλόγου.
Την επόμενη αγωνιστική οι αθλήτριες του Στέλιου Χατζηιωάννου θα ταξιδέψουν στην Κοζάνη για να αντιμετωπίσουν την Κυριακή στις 13.00 τον τοπικό Λασσάνη.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!