Έχετε αναρωτηθεί ποτέ πως φτιάχνονται τα... τόσο γευστικά και όμορφα ζελεδάκια; Άμα δείτε το παρακάτω βίντεο σίγουρα δεν θα θέλετε να τα ξαναδοκιμάσετε ποτέ στην ζωή σας.
Τα ζελεδάκια είναι μια από τις μεγαλύτερες αδυναμίες μικρών παιδιών αλλά και μεγάλων που όσο κι αν μεγαλώνουν αισθάνονται παιδιά. Γιατί ακόμη και οι ενήλικες όταν βρεθούν μπροστά από ένα βάζο με πολύχρωμα μικρά ελαστικά ζελεδάκια δεν καταφέρνουν να αντισταθούν. Όλοι μας γνωρίζουμε το κακό που κάνουν στην στοματική μας υγιεινή αλλά με τίποτα δεν μπορούμε να τα κόψουμε ή τουλάχιστον να τα ελαττώσουμε. Ένα βίντεο λοιπόν που κυκλοφορεί εδώ και αρκετό καιρό στο διαδίκτυο ίσως σας πείσει να τα πετάξετε μια και καλή έξω από το σπίτι σας.
Το εν λόγω βίντεο δεν δείχνει τίποτα παραπάνω από το τι είναι φτιαγμένα τα γλύκα ζελεδάκια που βρίσκουμε στα ράφια των σούπερ μάρκετ. Ουσιαστικά, το βίντεο παρουσιάζει το πώς ακριβώς παράγεται η ζελατίνη, το βασικό συστατικό στα ζελέ, στην ζαχαροπλαστική, αλλά και στην μαγειρική. Συγκεκριμένα δείχνει με κάθε λεπτομέρεια όλη την διαδικασία που ακολουθείται μέχρι να φτάσει ένα γλυκό ζελεδάκι στο στόμα μας.
Το γραφικό αυτό βίντεο δείχνει ότι το άοσμο συστατικό της ζελατίνης παράγεται από το δέρμα γουρουνιών και μάλιστα με τρόπο που προκαλεί… αναγούλα. Εκτός από το δέρμα, χρησιμοποιούνται και τένοντες, σύνδεσμοι και οστά του ζώου για να δημιουργηθεί η ουσία που χρησιμοποιείται σε πολλά από τα αγαπημένα σας γλυκά.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!