Τον Δήμο Δίου-Ολύμπου επισκέφτηκε ο αντιπρόεδρος του ΕΛΓΑ Νίκος Δούκας το πρωί της Παρασκευής 29 Οκτωβρίου 2021.
Σε συνεργασία με θεσμικούς φορείς της Πιερίας και τον Δήμαρχο Δίου-Ολύμπου Βαγγέλη Γερολιόλιο, πραγματοποίησε αυτοψία στις πληγείσες καλλιέργειες σταφυλιών ποικιλίας Crimson, οι οποίες υπέστησαν ολοκληρωτική καταστροφή από τις πρόσφατες βροχοπτώσεις.
Κατά την αυτοψία οι εκπρόσωποι αγροτικών συνεταιρισμών, συλλόγων και ενώσεων της Πιερίας, συνάντησαν ευήκοα ώτα προκειμένου να προχωρήσουν άμεσα οι διαδικασίες για την εκτίμηση των ζημιών και η δίκαιη και γρήγορη αποζημίωση των παραγωγών από τις σφοδρές βροχοπτώσεις των μηνών Σεπτεμβρίου – Οκτωβρίου.
Κατά την αυτοψία οι εκπρόσωποι αγροτικών συνεταιρισμών, συλλόγων και ενώσεων της Πιερίας, συνάντησαν ευήκοα ώτα προκειμένου να προχωρήσουν άμεσα οι διαδικασίες για την εκτίμηση των ζημιών και η δίκαιη και γρήγορη αποζημίωση των παραγωγών από τις σφοδρές βροχοπτώσεις των μηνών Σεπτεμβρίου – Οκτωβρίου.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!