Στο 0-0 κόλλησε η Εθνική ομάδα Παίδων με την αντίστοιχη της Μολδαβίας, στο πλαίσιο του 8ου προκριματικού ομίλου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U17. Το συγκρότημα του Αλέξανδρου Αλεξιάδη έμεινε στο 0-0 με τη Μολδαβία στο γήπεδο του Σβορώνου Πιερίας, σε ένα ματς όπου είχε την υπεροχή, στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού, με προβλέψιμη, όμως, ανάπτυξη και μετρημένες ευκαιρίες.
Εμείς, πάντως, ανακαλύψαμε τον "Ιμπαγάσα" της Μολδαβίας (Νο19) -coach Kαμπερίδης speaking- από την πιο... "κοντή εθνική ομάδα όλου του πλανήτη!"
Oι δύο γηγενείς ποδοσφαιριστές (από την Πιερία), που ανήκουν στον ΠΑΟΚ Θεσσαλονίκης, Γκούμας και Δεληγιάννης αγωνίστηκαν βασικοί σε όλο τον αγώνα.
ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ!!!
Του δημοσιογράφου Νίκου Κολίτση (Κaterini Sport)
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!