Με χρηματικό πρόστιμο και όχι με ποινή κεκλεισμένων των θυρών τιμωρήθηκαν Άρης και Βόλος για τα γεγονότα που έλαβαν χώρα στον μεταξύ τους αγώνα στο Πανθεσσαλικό στάδιο.
Ο Άρης θα πληρώσει 51.000 ευρώ, ενώ o Βόλος 21.000 ευρώ.
Tο Πρωτοβάθμιο Μονομελές Πειθαρχικό Όργανο πήρε τις παρακάτω αποφάσεις:
A/ Απόλλων Σμύρνης: «Βάσει των αναφερομένων στο από 6/11/2021 Φύλλο Αγώνα, το οποίο σας γνωστοποιήθηκε, κατ’ άρθρο 15 του Κανονισμού Αγώνων Ποδοσφαίρου (Κ.Α.Π.) και στην από 6/11/2021 Έκθεση Παρατηρητή Αγώνα»: Καθορίζει συνολική χρηματική ποινή, ποσού τριών χιλιάδων (3.000,00) ευρώ.
Β/ ΠΑΕ Άρης: «Βάσει των αναφερομένων στο από 7/11/2021 Φύλλο Αγώνα, το οποίο σας γνωστοποιήθηκε, κατ’ άρθρο 15 του Κανονισμού Αγώνων Ποδοσφαίρου (Κ.Α.Π.), στην από 7/11/2021 Έκθεση Παρατηρητή Αγώνα και στην υπ’ αριθ. πρωτ. 1003/2/458/6-ιστ από 8/11/2021 Έκθεση της Αστυνομίας»: Καθορίζει στην ΠΑΕ ΑΡΗΣ συνολική χρηματική ποινή, ποσού πενήντα μία χιλιάδων (51.000,00) ευρώ.
Γ/ ΠΑΕ Βόλος: «Βάσει των αναφερομένων στο από 7/11/2021 Φύλλο Αγώνα, το οποίο σας γνωστοποιήθηκε, κατ’ άρθρο 15 του Κανονισμού Αγώνων Ποδοσφαίρου (Κ.Α.Π.), στην από 7/11/2021 Έκθεση Παρατηρητή Αγώνα και στην υπ’ αριθ. πρωτ. 1003/2/458/6-ιστ από 8/11/2021 Έκθεση της Αστυνομίας»: Καθορίζει στην ΠΑΕ ΒΟΛΟΣ ΝΠΣ συνολική χρηματική ποινή, ποσού είκοσι μία χιλιάδων (21.000,00) ευρώ.
Δ/ ΠΑΕ Παναθηναϊκός: «Βάσει των αναφερομένων στο από 7/11/2021 Φύλλο Αγώνα, το οποίο σας γνωστοποιήθηκε, κατ’ άρθρο 15 του Κανονισμού Αγώνων Ποδοσφαίρου (Κ.Α.Π.) και στην από 7/11/2021 Έκθεση Παρατηρητή Αγώνα»: Καθορίζει συνολική χρηματική ποινή, ποσού δεκαεννέα χιλιάδων (19.000,00) ευρώ.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!