Ο υποψήφιος πρόεδρος του ΚΙΝΑΛ, Παύλος Χρηστίδης, κατά τη διάρκεια τηλεοπτικής του συνέντευξης το πρωί της Τρίτης, εξήγησε τους λόγους για τους οποίους απορρίπτει πλήρως οποιαδήποτε συζήτηση για τη ΝΔ και τον ΣΥΡΙΖΑ στο πλαίσιο της προεκλογικής εκστρατείας για την ηγεσία του κόμματος.
«Προσωπικά εγώ είμαι εδώ για να βάλω στην ατζέντα θέματα που αφορούν τον πολίτη», σημείωσε ο κ. Χρηστίδης και αναφέρθηκε μεταξύ άλλων σε ζητήματα δημοκρατίας, συμμετοχής, προστασίας και ενίσχυσης των θεσμών, περιβάλλοντος αλλά και ανισοτήτων.
Ειδικά για τις συνεργασίες ανέφερε ότι «εμάς δεν μας αφορά να γίνουμε πατερίτσα κανενός» πως η συζήτηση αυτή έχει τελειώσει από το συνέδριο του 2019 όπου ψηφίστηκε η αυτόνομη πορεία της παράταξης. Η θέση του κ. Χρηστίδη είναι πως μόνο ο πρωταγωνιστικός ρόλος του κινήματος θα μπορούσε να αλλάξει τις συνθήκες.
«Πρέπει να ανακτήσουμε το ‘’Καπα’’, είμαστε ‘’ΠΑΣΟ’’, πρέπει να γίνουμε Κίνημα ξανά», σημείωσε ο κ. Χρηστίδης.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!