Με την καθοριστική συνδρομή του Δήμου Κατερίνης συνεχίστηκαν την Παρασκευή 29 Οκτωβρίου από την 3η Υγειονομική Περιφέρεια Μακεδονίας, οι προληπτικοί εμβολιασμοί κατά της COVID-19.
Ειδικότερα, η εκχωρημένη Μονάδα του ΕΟΔΥ με προσωπικό του ΚΥ Κατερίνης προχώρησε σε εμβολιαστική εξόρμηση στα Πιέρια και ειδικότερα ως εξής: Βρύα, Ρητίνη, Ελατοχώρι, Μοσχοπόταμο, Λαγόραχη και Αρωνά. Σύμφωνα με στοιχεία της 3η ΥΠΕ έγιναν συνολικά 107 εμβολιασμοί.
Με στόχο την αύξηση του ποσοστού των εμβολιασμένων και συνακόλουθα τη δημιουργία ασπίδας έναντι της νόσου, οι εξορμήσεις για την πραγματοποίηση προληπτικών εμβολιασμών συνεχίζονται.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!